Dračí kulty na Poinaru

Napsal RomiK (») 13. 12. 2009 v kategorii Poinar, přečteno: 1157×
poinar/dragon-skeleton-diagram-by-kielrae.jpg

Poinar má svoji dlouhou historii - roky, desetiletí, staletí a dokonce i tisíciletí existence...Je pravda, že nyní je na Poinaru inkvizicí protlačovaná jedna jediná oficiální víra (ale zdaleka není jediná). V minulosti existovalo mnoho kultů - a dost z nich vzniklo i na základě mystifikace a nepochopení informací z doby a před dobou "Ohně a temna"

Dračí kulty v Předartské civilizaci

Jedná se o období zhruba patnáct až deset tisíc let před dnešním Poinarem. Tehdy byli draci naprosto dominantními stvořeními a nemuseli se bát. Jelikož v té době nebyli na Poinaru ani lidé a jim podobná stvoření, nemuseli draci mít žádné kulty. velmi jednoduchá logika.

Dračí kulty v období Artské civilizace

Artové stvořili první velkou Poinarskou civilizaci. Tehdejší svět nebyl obýván lidmi, ale ostatními rasami již ano )i když v naprosto odlišném společenském postavení). Draci ztratili svoji nad vládu nad světem. V podstatě se udrželi jen nad Ardalem - tedy západní částí Poinaru. Ani v této době neexistovaly žádné kulty jak je chápeme dnes - Eladrini (předchůdci elfů i temných elfů) ovládali celou západní část světa. Draky používali jako své osobní ochránce, sluhy a jezdecká zvířata. Jezdci na dracích byli nejváženější skupinou obyvatel. Dá se uvažovat o tom, že dnešní dračí kulty si berou inspiraci z této doby, bohužel velmi zmateně. Páni draků by měli být těmi uctívanými, ne jejich služebníci draci. Jenže i drak byl v tehdejší společnosti vážený natolik, že měl své vlastní otroky - skřety a další černokrvce.

Mnozí teologové jako například Harald zvaný Kacíř se domnívají, že právě z těchto otroků vznikly dnešní kulty uctívačů draků. Spousta z jejich zvyků je srovnatelná s otrockou službou.

Doba "Ohně a temna"

Zánik Artské civilizace zhroucením portálu v Dorsu přinesl zkázu téměř celému světu (ano, to je ten pravý důvod, proč jsou Artové tak tvrdě pronásledováni inkvizicí i temnými elfy). Tato katastrofa přinesla zkázu téměř všem. Eladriné uprchli do Vílí divočiny a někteří dokonce i do Stínopádu. Draci se osvobodili a ještě více zotročili skřety a každého, kdo obýval západ.

Z Eladrinů kteří zůstali se vyvinuly dvě rasy - elfové, kteří odešli na východ a obsadili Natal a Temní elfové, kteří obývají zbytky pradávné civilizace jezdců na dracích. Vliv draků krátkodobě vystoupal až na samý vrchol, ale velmi brzy přišel úpadek jejich surové nadvlády. Pravděpodobně to bylo způsobeno vniknutím lidí na Poinar. Do Ďáblovy stopy a na Ardal pronikají díky posledním Artům první lidé. vydávají se kolonizovat západ a v následných staletích se stávají dominantní rasou Poinaru.

Věk lidí

Poslední asi dva tisíce let poinarské historie se dají označit jako věk lidí - jejich příchodem došlo k zatlačení Artské civilizace a všech ostatních civilizací do pozadí. Dá se říci, že jen trpaslíci na příchodu lidí vydělali - přestaly lovy trpaslíků za peníze. Trpasličí kultura se konečně vyvinula až do dnešní důležitosti.

Lidé nacházeli draky, bojovali s nimi a občas si je zbožšťovali. Po konfliktech s elfy i skřety se dostávali k zápiskům o dracích a mohli začít přemýšlet nad teologickou úlohou draků. Díky tomu začali vznikat "moderní" dračí kulty - naprosto nepochopené. spousta zvyků těchto kultů - starání se o vajíčka a podobně vychází ze záznamů o otrocích (jak na to opět správně poukazuje Harald Kacíř, předhozený drakovi když neobhájil své závěry).

Většina dnes známých knih o dracích pochází z této éry - ještě před příchodem jednobožství. Tehdy dračí kulty slavili úspěchy, i když draků ubývalo. Nikdo netuší kam odletěli, ale jsou teorie - snad do severního oceánu a na tamní ledový kontinent.

Stávající situace

Tak jako většina ostatních barbarských náboženství, i dračí kulty jsou zakázané a inkvizice pronásleduje každého, kdy by draky uctíval více než Nejsvatějšího. Kulty stále existují, občas jsou propojené i s dalšími kulty (jak uctívačů draků), tak zaquiánů.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a osm